
De verdubbeling en elektrificatie van de Maaslijn, de spoorweg tussen Nijmegen en Roermond, wordt alweer tientallen miljoenen duurder dan eerder geraamd. Volgens ProRail komt dat door hogere bouwkosten. Die zouden het gevolg zijn van te laag geraamde kosten voor kunstwerken, kabels en leidingen, beveiligingsmaatregelen en extra risico’s. Er moeten dus scheppen geld bij, maakte de Limburgse gedeputeerde Hubert Mackus vrijdag bekend.
Kosten
Tot nog toe waren de kosten geraamd op ruim 212 miljoen euro. Van die kosten zou driekwart worden opgehoest door de provincies Limburg, Brabant en Gelderland, dat is zo’n 153 miljoen euro. De resterende 59,6 miljoen zou het Rijk op tafel leggen. Limburg wil dat de Maaslijn zoals afgesproken eind 2024 verbeterd is, zonder dat de regio daarvoor extra de beurs moet trekken, blijkt uit de brief van Mackus aan de staten.
Niet voor het eerst
Het is niet voor het eerst dat de ramingen te laag bleken. In april 2019 moesten Rijk en provincies al 60 miljoen extra in de pot duwen omdat de kosten de pan uitrezen. Aanvankelijk werden de kosten op bijna 155 miljoen euro geraamd. Maar dat bedrag liep in april vorig jaar op naar 212 miljoen. (ANP)